Potřebujete poradit?      tel  +420 910 880 843     posta  eshop@thechillidoctor.cz

Celé papričky

Celé sušené papričky nám umožňují dodávat chilli zákazníkům po celý rok. Sušení je jedna z nejstarší konzervačních metod. Sušené chilli papričky jsou obvykle bez škodlivých patogenů a je u nich snadné dlouhodobé skladování. Mají velmi široké použití. Do různých jídel, omáček, sals nebo čistě jako koření.

Peperoncino Drago celé sušené 30 g

Peperoncino Drago celé sušené 30 g

Italské „dračí“ papričky Peperoncino Drago nic nezapřou ze svého jižanského temperamentu. Pálí sice krátce, zato ovšem vydatně a intenzivně. Celé sušené plody jsou skvělé pro přípravu italských jídel a delikates, díky jejich příbuznosti k papričkám Thai Dragon je ale využijete i do jídel asijské kuchyně nebo k nakládání.

Pálivost
  • 3
SHU jednotky 100 000
Složení Pepperoncino Drago chilli papričky 100 %
Země původu Itálie
Cena za 1 ks vč. DPH: 99 Kč
Vyprodáno Expedujeme 22.10.2021 Kontaktovat prodejce
/peperoncino-drago-cele-susene-30-g-e225.htm
Popis

Peperoncino Drago celé sušené 30 g

Italské papričky Peperoncino Drago

Papričky Peperoncino Drago pochází z Itálie a ačkoliv tato země není chilli úplně proslulá, tyhle malé ďáblíky rozhodně stojí za to vyzkoušet. Někdy se jim také říká "drago chilli" nebo jednoduše "dragon". Význam jejich názvu je prostý. "Peperoncino" znamená v italštině chilli paprička a "drago" je drak. 

Jsou příbuzné papričkám Thai Dragon. Těch totiž existuje velké množství odrůd, které rostou nejen v Asii, ale i v nejrůznějších koutech světa. Všechny tyto odrůdy mají podobně špičatý a protáhlý tvar, jasně červenou barvu i podobnou pálivost. Ta se průměrně pohybuje kolem 50,000 – 75,000 SHU, může ale překročit i hranici sta tisíc. Mají tenčí slupku, jsou proto ideální k sušení a mletí na chilli vločky nebo prášek. 

Peperoncino Drago jsou také pálivostí i chutí podobné papričkám Bird's Eye. Mají sice méně výrazné chuťové tóny, zato vydatně pálí. Krátce, ale intenzivně. Na druhou stranu, díky tomu si je můžete v jídle vychutnávat i ve větším množství (pokud si na to samozřejmě troufnete).

Jak už jsme naznačili, pěstují se na polích v Itálii, konkrétně ve městě Polla, kterému v antice přezdívali "City of the Sun" neboli slunečné město. Je tu totiž téměř celoročně teplé počasí a neustále zde svítí slunce. A v takovém podnebí se těmto papričkám daří. 

Peperoncino Drago se v kuchyni neztratí. Kde všude se dají používat?

V Itálii se papričky Drago běžně přidávají do sicilských rajčatových pest, sals a jiných omáček, dresinků či zálivek. Skvěle nakopnou i obyčejný zeleninový salát nebo jakékoliv masové a zeleninové jídlo. Vyzkoušet také můžete tradiční italský pikantní základ do nejrůznějších pokrmů středomořské kuchyně: Drago chilli orestujte společně s plátky oliv a česneku. 

Pro jejich drobný tvar a intenzivní pálivost jsou ideální k nakládání do vinného octa, olivového oleje, medu nebo čirého alkoholu. Stačí je nechat louhovat pár dnů až několik týdnů a dodat i obyčejným kuchyňským surovinám ten správný říz. Pokud máte rádi pikantní chutě opravdu v čemkoliv, pár kousků Peperoncino Drago se neztratí ani v nakládané zelenině, nakládaných sýrech nebo v české klasice – utopencích.

Vzhledem k jejich příbuznosti s papričkami Thai Drago najdou určitě své využití i v pokrmech asijské kuchyně. Jejich spíše neutrální chuť nebude přebíjet ostatní suroviny a umožní vám vychutnat si poctivé pálení. V asijských jídlech se tyto papričky výborně doplňují například s kokosovým mlékem, limetkovou a citronovou šťávou, arašídy, koriandrem i mátou, lilkem, bramborami i všemi druhy masa.

/product-action/increment-product-view-count?productId=225

RYCHLÁ DOPRAVA

Odesíláme do 24 hod.

50 000 +

Spokojených zákazníků

DOPRAVA ZDARMA

U objednávek nad 2 000 Kč

BONUSOVÝ PROGRAM

Dárky k vašemu nákupu