Potřebujete poradit?      tel  +420 702 708 980     posta  eshop@thechillidoctor.cz

Chilli v prášku

Chilli koření v prášku jsou sušené chilli papričky drcené na velmi jemný prášek. Chilli prášek má dlouhou životnost, pokud se skladuje ve vzduchotěsné nádobě mimo teplo a světlo. Má široké možnosti využití v kuchyni a jídlu dodá pikantní ostrost s typickou příchuťí dané papričky.

Paprika prášek 30 g

-30 %
Paprika prášek 30 g

Sladká mletá paprika patří v české kuchyni k jednomu z nejpoužívanějších koření a má i mnoho příznivých vlivů na lidské zdraví. Vsaďte proto na tu skutečně kvalitní. Naše sytě červená mletá paprika dodá jídlům příjemně nasládlou paprikovou chuť i vůni a neodolatelnou barvu.

Složení Paprika prášek 100 %.
Země původu Mexiko
Běžná cena: 49 Kč
Cena za 1 ks vč. DPH: 34 Kč
Skladem Expedujeme 06.02.2023
Popis

Paprika prášek 30 g

Druhé nejoblíbenější koření, které k nám z Ameriky dovezl Kolumbus

Sladká paprika stojí se svou nulovou pálivostí na samotném počátku Scovilleho stupnice pálivosti a hned po pepři je nejpoužívanějším kořením v naší kuchyni. Nemluvě o kuchyni maďarské, kde je dokonce považována za národní koření. Sladká mletá paprika vzniká rozemletím usušených zralých lusků papriky roční (Capsicum annuum), které existují v mnoha kultivarech. Před pomletím jsou lusky zbaveny semen (semena přidávají pálivost a používají se pro výrobu ostré mleté papriky).

Stejně jako brambory nebo lilek se k nám paprika dostala z Nového světa, tedy ze Střední Ameriky. Do Evropy (konkrétně do Španělska) ji dovezli mořeplavci během svých prvních objevitelských cest. Původně se v našem mírném klimatickém pásmu pěstovala jako okrasná rostlina. Pro dochucení jídel se začala používat až na přelomu 16. a 17. století a postupně tak pronikala do kuchyní celého světa.

Kvalitní, sytě červená mletá paprika prospívá nejen jídlům, ale i našemu zdraví

Sladká paprika má jemně nasládlou chuť a příjemné aroma. Kvalitu papriky lze na první pohled poznat podle její barvy – vždy by měla být sytě rudá (stejně jako ta naše).

Paprika roční je ceněná nejen jako koření, ale také jako vitamíny nabitý plod. Obsahuje velké množství vitamínu C, A, B2, B6 nebo E a je zdrojem draslíku, železa a dalších prospěšných látek. Ta kvalitní má také řadu pozitivních účinků na naše tělo. Podporuje a zrychluje trávení, pomáhá bojovat s nadýmáním, pročišťuje trávicí trakt a zlepšuje cirkulaci krve. Má protizánětlivé účinky, především díky obsaženým saponinům, které na sebe dokáží vázat zánětlivé molekuly v zažívacím traktu a bránit jejich vstřebávání. Pro pozitivní vliv na naše zdraví někteří doporučují konzumovat půl čajové lžičky mleté papriky denně.

V kuchyni je skvělá do všeho, jen pozor na přípravu

Výhodou sladké mleté papriky je její univerzální využitelnost v kuchyni. Dodá jídlům příjemnou paprikovou chuť, skvělou vůni a neodolatelnou barvu. Můžete ji přidávat do omáček a polévek, do slaného pečiva, domácích uzenin, nakládaných sýrů, dresinků a dipů a samozřejmě také na maso (od pečeného kuřete po vepřové kostky na guláš).

Její cenné vlastnosti se nejlépe uvolňují až po zahřátí, vždy ovšem pamatujte na důležité pravidlo: nikdy ji nepřidávejte do jídla „na sucho“, ani do příliš rozpáleného oleje. Rychle se dokáže spálit a zhořknout. Vždy ji přisypávejte, až maso pustí trochu šťávy, nebo přímo do tekutiny.

RYCHLÁ DOPRAVA

Odesíláme do 48 hod.

100 000 +

Spokojených zákazníků

DOPRAVA ZDARMA

U objednávek nad 2 000 Kč

BONUSOVÝ PROGRAM

Dárky k vašemu nákupu