Potřebujete poradit?      tel  +420 702 708 980     posta  eshop@thechillidoctor.cz

Tekutý mash

Tento druh chilli je běžný v USA a Asii, ale těžce ho budete hledat v rámci EU. Čerstvé chilli papričky(obvykle 85-90% z hotového výrobku) se rozdrtí společně se solí a nechají se kvasit po dobu 2 až 6 měsíců nebo i déle. Výtažek z kůže, semínek a dužiny společně poskytne intenzivní a bohatou chuť. Ideální na vaření.

Komodo Dragon chilli mash 100 ml

Komodo Dragon chilli mash 100 ml

Tekutý chilli masch vyrobený z čerstvých papriček Komodo Dragon, o nichž se říká, že jsou takovým malým ztělesněním ohnivého draka a aktuálně patří mezi nejpálivější chilli na světě. Vynikají svěží ovocnou chutí.

Limitovaná edice exkluzivně u The ChilliDoctor do vyprodání zásob. Nezmeškejte příležitost ochutnat Komodo Dragon mash, kterého jsme v omezeném množství vyrobili pouze 100 Kg.

Složení Komodo Dragon chilli papričky, sůl, kyselina octová.
Pálivost
  • 6
SHU jednotky 2 200 000
Země původu Velká Británie
Cena za 1 ks vč. DPH: 199 Kč
Skladem Expedujeme 12.12.2022
Popis

Komodo Dragon chilli mash 100 ml

Komodo Dragon – ohnivý drak v podobě chilli

Milovníci toho nejpálivějšího chilli, připravte si sklenici mléka, kapesníky na slzy a zhluboka se nadechněte. Papričky Komodo Dragon přichází! Říká se o nich, že jsou takovým malým ztělesněním ohnivého draka a všichni, kdo tuto červenou papričku jednou ochutnali, ji nemohou popsat jinak než jako "sžíravě pálivou"

Ano, jedná se o jedno z nejpálivějších chilli na světě. Pálivost Komodo Dragon začíná na 1,400,000 SHU, může ale dosáhnout i 2,200,000 SHU. Pro zajímavost, jsou v průměru 450x pálivější než Jalapeňo a ve svém vrcholu dokonce 880x. 

Zákeřná pálivost jen pro ty nejotrlejší

Papričky Komodo Dragon jsou určené pouze vyznavačům extrémně pálivého chilli (nebo skutečně odvážným kulinářským dobrodruhům). To, co z nich dělá unikátní záležitost, je ovšem rafinovanost a zákeřnost jejich pálivosti. Po prvním soustu vás nejprve uvítá výrazná svěží chuť bohatá na ovocné tóny. A pak to zhruba po 10 vteřinách přijde. Jakoby vám v puse explodovalo peklo. Dál už to jenom pálí a pálí. Zkrátka, Komodo Dragon nabízí poctivý dlouhotrvající žár, žádnou ošizenou rychlovku. 

Díky nekonečné pálivosti, která přichází až po nějaké chvíli, ji někteří přirovnávají k papričkám Bhut Jolokia neboli Ghost Pepper. Ovocná chuť zase může připomínat Scotch Bonet. 

Nejpálivější papričky z britského supermarketu

Čerstvé Komodo Dragon jsou dlouhé asi 5 cm a jejich slupka je různě zkroucená a pomačkaná (jak tomu u podobně ďábelských papriček bývá). Dozrávají klasicky ze zelené barvy přes oranžovou až po zářivě červenou. 

Zajímavé je, že se poprvé daly v roce 2015 koupit na pultech britských obchodů Tesco. Což je pro takto pálivé chilli poměrně neobvyklé. Komodo Dragon vypěstoval největší producent chilli ve Velké Británii - Salvatore Genovese. Ten rychle pochopil, že chce-li se ve světě chilli zviditelnit a získat si vytouženou pozornost, musí překonávat jeden rekord na stupnici pálivosti za druhým.

Sušené papričky Komodo Dragon v kuchyni

Sušeným papričkám Komodo Dragon lze po namočení do horké vody navrátit jejich šťavnatost. V takové podobě z nich můžete rozmačkáním nebo rozmixováním vyrobit různé pasty, omáčky nebo dipy, které doslova rozpálí jakékoliv jídlo si budete přát. Od masových a luštěninových pokrmů, polévek, mexických i asijských jídel až po sladká jídla, kde navíc vynikne jejich ovocná chuť.

Po ránu vás určitě nakopnou vajíčka decentně posypaná práškem ze sušených Komodo Dragon a špetka chilli v salátu nebo dezertu vám zase podpoří trávení a zlepší náladu na celý zbytek dne. 

Extrémně pálivé chilli je ideální přidávat do receptů s mléčnými výrobky (smetana, mléko nebo třeba tvaroh) - o něco zmírní pálivost. Nebojte se také experimentovat s dezerty. Chilli a čokoláda jsou nesmrtelnou kombinací. Trochu sušeného Komo Dragon můžete přidat například do čokoládového dortu se smetanovým krémem. 

Pro první vaření s Komodo Dragon doporučujeme dávkovat opatrně a raději méně než více. 

 


Co je chilli mash? Čerstvé chilli papričky se rozdrtí spolu se solí a nechají se fermentovat (kvasit) po dobu 26 měsíců. Výtažek z kůže, semínek a dužiny společně poskytne intenzivní a bohatou chuť. Občas se přidá ocet kvůli zastavení fermentace, ale jinak chilli mashe neobsahují žádné jiné látky či konzervanty. Používá se na další zpracování k výrobě omáček, sals, dipů, do jídel, pokrmů a mnoho dalšího.

RYCHLÁ DOPRAVA

Odesíláme do 48 hod.

100 000 +

Spokojených zákazníků

DOPRAVA ZDARMA

U objednávek nad 2 000 Kč

BONUSOVÝ PROGRAM

Dárky k vašemu nákupu