Potřebujete poradit?      tel  +420 910 880 843     posta  eshop@thechillidoctor.cz

DÁRKOVÁ SADA chilli koření

-10 %
DÁRKOVÁ SADA chilli koření

Srovnali jsme chilli papričky do latě. Nebo spíše do praktického dřevěného stojánku, který obsahuje 12 druhů mletých chilli papriček.

Sada je skvělým dárkem pro milovníky všeho pálivého i začátečníky, kterým otevře bránu do chilli světa všech chutí a stupňů pálivosti.

Spolehněte se letos na dárek, který jako jediný zaručeně vykouzlí slzy v očích!

 

Běžná cena: 888 Kč
Cena za 1 ks vč. DPH: 799 Kč
Dárek
Skladem Expedujeme 18.10.2021
/darkova-sada-chilli-koreni-e208.htm
Popis

DÁRKOVÁ SADA chilli koření

12 druhů mletých chilli papriček v praktickém stojánku, díky kterému budete mít chilli vždy přehledně uspořádané a po ruce, a který se stane ozdobou každé kuchyně. Papričky jsme pro vás do sady pečlivě vybrali tak, abyste v ní našli ty nejméně pálivé, střední i nejpálivější na světě.

 

Balení obsahuje kromě ampulek s chilli a rozloženého stojánku k sestavení také brožuru, ve které najdete podrobnější popis jednotlivých odrůd papriček a informace o jejich pálivosti.

 

-

-

Složení

Carolina Reaper prášek 10 g

Královna všech chilli papriček, oficiálně nejpálivější na světě. S pálivostí dosahující až 2,200,000 SHU je od roku 2013 zapsaná v Guinessově knize rekordů. Kromě spalujícího žáru nabízí také nečekaně sladkou a ovocnou chuť. Skvěle chutná v masových a luštěninových pokrmech, omáčkách nebo polévkách.

Carolina Reaper prášek 10 g 

Trinidad Scorpion Moruga prášek 10 g

S více než 2,000,000 SHU je v současnosti uznanou druhou nejpálivější papričkou na světě. Má květinovo-ovocnou chuť a aromatickou vůni. Charakteristická je pro svou dlouhotrvající hřejivost, která se navíc postupně rozvíjí. Doporučujeme proto dávkovat opatrně.

Trinidad Scorpion Moruga prášek 10 g 

Naga Bhut Jolokia prášek 10 g

Naga Jolokia je chilli paprička dosahující pálivosti až 1 041 427 SHU. Do roku 2007 byla označena za nejpálivější papričku v Guinnessově knize rekordů s pálivostí 1 001 304 SHU.

Jedná se o mezidruhového křížence z Bangladéše a severovýchodní Indie. Vznikla zkřížením papriček druhu Chinense a Frutescens. Lze ji také nalézt na Srí Lance, kde je známá jako Nai Mirris (Cobra chilli).

Naga Bhut Jolokia prášek 10 g 

Habanero prášek 10 g

Habanero paprička je odrůda Capsicum chinense. Její název je odvozen ze španělského pojmenování Havany a je jednou z více pálivějších papriček. Nezralá Habanera jsou zelená, ale v průběhu zrání svou barvu mění. Můžeme vidět Habanera oranžová a červená, ale i bílá, hnědá a růžová.

Habanero dosahuje pálivosti 200 000–300 000 Scovilleho jednotek pálivosti (SHU).

Habanero prášek 10 g 

Scotch Bonnet prášek 10 g

Tahle kráska pochází z Jamajky a byla první karibskou chilli papričkou, po jejímž exportu vznikla vysoká poptávka. Známá a populární byla nejen díky své chuti a pálivosti, ale především kvůli netradičnímu jménu. Scotch Bonnet je druhově příbuzná Habanero papričkám, se kterými je často díky podobnému vzhledu nesprávně zaměňována. Scotch Bonnet je ovšem sladší.

 

Scotch Bonnet prášek 10 g 

Birds Eye prášek 10 g

Chilli papričky jsou velmi ostré, velké asi 1–2 cm, plody jsou světle červené a pálivost je 50 000–100 000 Scovilleho jednotek pálivosti (SHU).

Pro svoji pálivost si vysloužila též přezdívku „africký ďábel“. Papričky jsou vhodné jak v syrovém, tak v sušeném stavu jako koření na dochucování pikantních pokrmů, zvláště marinád, omáček či gulášů.

Bird´s Eye chilli prášek 10 g 

Chipotle prášek 10 g

Chipotle nebo také Chilpotle je výraz pocházející z jazyka nahuatl a znamená uzená chilli paprička. Sušená a uzená paprička Jalapeño, se používá především v mexické kuchyni a v kuchyních, jež jí jsou inspirovány, jako je například Tex-Mex. V jejich chuti se pálivost původních papriček spojuje s uzenou příchutí dýmu.

Chipotle prášek 10 g 

Green Jalapeño prášek 10 g

Papričky Jalapeños jsou původem z Mexika. Své jméno mají podle hlavního města mexického státu Veracruz Jalapa (španělsky),  ale původ slova je z aztéckého Xalapa. Jedná se pravděpodobně o nejpopulárnější papričku na americkém kontinentu.

Green Jalapeño prášek 10 g 

Red Jalapeño prášek 10 g

Papričky Jalapeños jsou původem z Mexika. Své jméno mají podle hlavního města mexického státu Veracruz Jalapa (španělsky),  ale původ slova je z aztéckého Xalapa. Jedná se pravděpodobně o nejpopulárnější papričku na americkém kontinentu.

Red Jalapeño prášek 10 g 

Ancho chilli prášek 10 g

Jako Ancho se nazývají sušené chilli papričky Poblano, které mají ovocně sladkou chuť s příchutí švestek a rozinek. Poblano je odrůda Capsicum Annuum a patří mezi nejméně pálivou odrůdu. V průměru obsahuje kolem 2 500 Scovilleho jednotek pálivosti (SHU) a jejich domovem je Mexiko.

Ancho chilli prášek 10 g 

Pasilla chilli prášek 10 g

Pasilla chilli ,nebo také Negro chilli, je sušená forma chilli papriček Chilaca, rodu Capsicum Annuum. Pocházejí z Mexica, kde jeho název znamená „malá hrozinka“ a jsou důležitou součástí místní kuchyně. Spolu s papričkami Ancho a Mulato tvoří tzv. „Svatou trojici“ (Holly trinity) chilli papriček, které se používají k přípravě tradiční mole omáčky.

Pasilla prášek 10 g 

Kashmiri chilli prášek 10 g

Paprička Kashmiri vás zaujme především svou jasně rudou barvou, pro kterou je vysoce žádaná. Pochází z Indie a má mírnější pálivostí okolo 5000-10000 SHU. Mají tvar typické chilli papričky – protáhlé tenké tělo dlouhé asi 7-10 cm se špičatým koncem. V jejich lehce ovocné a sladké chuti vynikají kouřové a zemité podtóny.

Kashmiri chilli prášek 10 g 

/product-action/increment-product-view-count?productId=208

RYCHLÁ DOPRAVA

Odesíláme do 24 hod.

50 000 +

Spokojených zákazníků

DOPRAVA ZDARMA

U objednávek nad 2 000 Kč

BONUSOVÝ PROGRAM

Dárky k vašemu nákupu