
Postup
1 Nejprve si máslové sušenky rozmixujte v mixéru co nejjemněji. Čím více jemné budou, tím více bude těsto držet při sobě. Rozmixované sušenky smíchejte s rozpuštěným máslem a důkladně rukou těsto propracujte.
2 Formu o průměru 20 cm vyložte pečím papírem. Na dno formy dejte těsto a pořádně ho upěchujte, můžete si pomoci dnem sklenice. Takto upěchovaný korpus dejte ztuhnout do lednice.
3 Mezi tím, co Vám tuhne korpus, si připravte krém.
4 Ve velké míse smíchejte mascarpone, žervé, vanilkový extrakt, kůru a šťávu z limetky a moučkový cukr. Aby byla směs pevná, je potřeba ji smíchat se ztužovačem. Ten si připravte dle návodu na obalu.
Připravený krém po částech přidejte do ztužovače a důkladně promíchejte.
5 Hotový krém rozprostřete na vychlazený korpus. Cheesechake vraťte zpátky do lednice.
6 Během tuhnutí krému si připravte polevu. Mražené maliny nechte v hrnci rozpustit a povařit, aby se z nich odpařilo co nejvíce vody. Jakmile jsou maliny hotové, propasírujte je přes jemné síto, pro odstranění peciček. Do přepasírovaných malin dejte chilli prášek Ancho a důkladně promíchejte. Maliny nechte vychladnout a poté je nalijte a rozprostřete jako finální vrstvu na cheescake. Ještě ve formě jej dejte znovu do lednice a nechte jej minimálně 3 hodiny ztuhnout - nejlépe přes noc.
7 Ozdobte čerstvými malinami, borůvkami a mátou.
- Použité chilli
- 5 g Ancho chilli prášku
- Ingredience
- 200 g máslových sušenek
- 70 g rozpuštěného másla
- 500 g mascarpone
- 160 g žervé
- 1 lžička vanilkového extraktu
- 1 kůra z celé limetky
- 1 šťáva z celé limetky
- 100 g moučkového cukru
- 50 g želatinového ztužovače
- 100 ml vlažné vody
- 450 g mražených malin
- Na dozdobení
- 50 g malin
- 50 g borůvek
- 1 stonek máty
- Počet porcí 5
- Doba přípravy 40 min
- Doba vaření 180 min